Gabinet psychoterapeutyczny w Katowicach i Będzinie | Psychoterapia Gestalt

„Co we mnie piszczy” – Warsztat rozwojowy dla studentów i absolwentów kierunków humanistycznych

„Co we mnie piszczy” – Warsztat rozwojowy dla studentów i absolwentów kierunków humanistycznych Celem cyklu spotkań jest dogłębne poznanie siebie, przyjrzenie się swoim zewnętrznym i wewnętrznym aspektom, które pokażą Ci jaki/ jaka jesteś. Świadomość siebie, umiejętność czytania i nazywania własnych emocji przybliżą Cię do odpowiedzi na pytanie Kim jesteś, czego chcesz, nauczą stawiania granic czyli asertywności. Proponowane warsztaty mają charakter wglądowy, pokażą Ci co Cię ogranicza w realizacji marzeń, a tym samym wyznaczą drogę dalszego rozwoju.

Cykl rozwojowy skierowany jest do studentów nauk humanistycznych, w szczególności kierunków takich jak: psychologia, pedagogika, nauki społeczne itp.

Warsztat obejmować będzie 5 spotkań, co dwa tygodnie, w Katowicach. Każde z nich trwać będzie 3 godziny, zajęcia odbywać się będą w godzinach popołudniowo-wieczornych. Początek KWIECIEŃ 2016.

Zajęcia nawiązują do siebie tematycznie w związku z tym ważne jest uczestnictwo w całości cyklu. Koszt pojedynczego spotkania wynosi 50,00 zł/osoba. Przy jednorazowej płatności za cały cykl koszt to 210,00 zł.

Zakres tematyczny spotkań:

1 warsztat: Jak się widzę?

Celem spotkania będzie przyjrzenie się historii własnego ciała, takiego jakie na co dzień widzą inni ludzie. Poszukanie odpowiedzi na pytanie jak zachowują się poszczególne części Ciebie w różnych sytuacjach, jak i gdzie w ciele zapisały się różne wydarzenia z Twojego życia. Świadomość ciała pozwala nam odczytywać emocje, których doświadczamy, regulować napięcie. Ciało często stanowi odpowiedź w kryzysowych sytuacjach.

Myślę, że każdy z nas codziennie patrzy na siebie w lustrze, chociaż przez chwilę. Patrzy, ale czy widzi?

2 warsztat: Jak się ubieram?

Celem warsztatu będzie przyjrzenie się sposobom ubierania, odkrywanie znaczenia wyboru odzieży, sposobu robienia zakupów, przykładania wagi do różnych aspektów tego działania. Co znaczy mój strój, jaką postawę poprzez ubiór prezentuję światu? Czy jest mi dobrze z tym jak się ubieram? Czy ktoś ma wpływ na moje wybory związane ze strojem? – to pytania, na które będziemy poszukiwać odpowiedzi.

3 warsztat: Jak jem?

Ktoś kiedyś powiedział, że jestem tym co jem. Celem warsztatu będzie poszukiwanie odpowiedzi na pytanie czy faktycznie tak jest. W naszym społeczeństwie jedzenie ma szczególne znaczenie, praktycznie w każdej rodzinie pojawiają się różne przekonania w temacie żywienia. W tym module odsłonimy przekonania i powiedzenia dotyczące przyjmowania posiłków, sprawdzimy które z nich są ograniczające lub wspierające.

4 warsztat: Jak mówię/jak się komunikuję

Celem warsztatu będzie przyjrzenie się własnemu tonowi głosu, doborowi słów, a także skuteczności w byciu usłyszanym i słuchania innych osób. Poprzez zachodzące w grupie interakcje każdy uczestnik będzie miał możliwość doświadczenia mocy swojego głosu. Krótko mówiąc będziemy odkrywać jakie znaczenia werbalne i pozawerbalne ma głos.

5 warsztat: Już wiem co we mnie piszczy

Celem warsztatu będzie podsumowanie wszystkich poprzednich spotkań, zobaczenie siebie takimi jakimi się poznaliśmy. Nazwanie wynikających z uświadomienia, potrzeb i oczekiwań oraz zobaczenie dróg, którymi krocząc możemy się realizować tacy jakimi jesteśmy, w akceptacji siebie.

Zapisy do 27 marca br. Liczba miejsc ograniczona.

Dumnie wspierane przez WordPressa | projekt i realizacja zatorski.eu - Strony internetowe dla Biznesu